Veselé rúška

Veselé rúška vznikli v decembri 2015, keď moje deti chytili virózu. Obehala som snáď všetky lekárne a zdravotnícke potreby, no detské rúška na tvár som nenašla. Ako vynaliezavá mama a krajčírka som sadla k stroju a ochranné rúška na ústa im ušila. Fíííha, to bolo radosti, drobci ich nechceli zložiť z tváre a išli s nimi aj spať. Ľudia na nás zazerali, keď sme museli ísť do potravín, na poštu, alebo do škôlky, no akosi to nikomu z nás nevadilo.

S myšlienkou veselých rúšok na tvár som sa začala zaoberať po pozitívnych ohlasoch. Ozývali sa mi mamičky chorých detičiek, či bavlnené rúška šijem a predávam. Tak som nejaké ušila a poslala len tak. Snáď pomohli a urobili radosť.

V marci 2016 som sa Veselým rúškam začala venovať naplno. Je veľa detí a dospelákov s obyčajnou chrípkou, ale aj vážnejšími ochoreniami, ktorí ich potrebujú. Veľa lekárov, ktorí módne rúško na tvár používajú a tak majú možnosť svojich pacientov rozveseliť. Začala som premýšľať, ako ich vyrobiť, skúšať, prácu zjednodušovať a šiť a šiť.

S pomocou o.z. Sociálny Prešov projekt Veselé rúška podporila Nadácia pre deti Slovenska z grantového projektu Dôvery. 500 veselých rúšok mojej výroby putovalo pre Oddelenie detskej onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

V roku 2018 som rozšírila sortiment o pestré farebné operačné čiapky.

V roku 2018 získal tento projekt 2 ocenenia – TOP 5  v súťaži Mladý inovatívny podnikateľ 2018 a Slovenský Goodwill v kategórii inovácie 2018.

Od roku 2020 majú Veselé rúška registrovanú známku.

Veselé farebné rúška na ústa a tvár a farebné operačné čiapky si môžete zakúpiť:
https://veseleruska.sk/

Tlačová správa z odovzdávania rúšok na detskej onkológii:
https://kosice.korzar.sme.sk/c/20368410/farebne-ruska-malych-onkologickych-pacientov-rozveselia-nemocnicu.html

O projekte Veselé rúška na stránke OZ Sociálny Prešov:
http://www.socialnypresov.sk/novinky/2748-vesele-ruska

Kategórie: